Egy befektető 2500000 forintot fektetett részvényekbe és kötvényekbe. Egy év alatt a részvények 9%-os nyereséget hoztak, a kötvények 7%-ot. Mennyit fektetett kötvényekbe és részvényekbe ha az év végén 211000 forint nyeresége volt?2015. szept. 15. 17:44
1/1 anonim válasza:
Legyen x a kötvényekbe fektetett pénz.
Ekkor 2.500.000 - x a részvényekbe fektetett pénz.
A részvények 9%-os nyeresége:
0,09 * (2.500.000 - x)
A kötvények 7%-os nyeresége:
0,07 * x
A kettő összege:
0,09 * (2.500.000 - x) + 0,07 * x = 211.000
225.000 - 0,09 * x + 0,07 * x = 211.000
225.000 - 0,02 * x = 211.000
0,02 * x = 14.000
x = 700.000
Tehát 700.000 Ft-ot fektetett kötvényekbe és 1.800.000 Ft-ot részvényekbe.