Kérlek aki tudja segítsen! (matek)!?

Egy befektető 2500000 forintot fektetett részvényekbe és kötvényekbe. Egy év alatt a részvények 9%-os nyereséget hoztak, a kötvények 7%-ot. Mennyit fektetett kötvényekbe és részvényekbe ha az év végén 211000 forint nyeresége volt?

2015. szept. 15. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen x a kötvényekbe fektetett pénz.

Ekkor 2.500.000 - x a részvényekbe fektetett pénz.


A részvények 9%-os nyeresége:

0,09 * (2.500.000 - x)


A kötvények 7%-os nyeresége:

0,07 * x


A kettő összege:

0,09 * (2.500.000 - x) + 0,07 * x = 211.000

225.000 - 0,09 * x + 0,07 * x = 211.000

225.000 - 0,02 * x = 211.000

0,02 * x = 14.000

x = 700.000


Tehát 700.000 Ft-ot fektetett kötvényekbe és 1.800.000 Ft-ot részvényekbe.

2015. szept. 17. 09:41