Tudtok mondani nagyon nehéz matematikai feladatsorokat?

A suliban a matektanár nagyon elvan szálva magától hogy van diplomája... légyszi írjatok nehéz matematikai feladatokat, egyenleteket, példákat, szeretném megszivatni a tanárt hogy ő sem tud mindent, és akkor hátha nem lesz már olyan nagy az arca... egyébként ennek a tanárnak rengeteg egyese volt az egyetemen. segítsetek!

2015. szept. 12. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Tessek, elsoeves informatikusok ezt kaptak a BME-n. Bar nem egeszen ertem hogyan fogod megszivatni ezzel a tanart, hiszen te nem tudod megoldani.

2015. szept. 12. 03:21
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy el van szállva magától? Miből gondolod, hogy meg tudod szívatni? Honnan tudod az egyesei számát?
2015. szept. 12. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok,

A jelű feladatok

2015. szept. 12. 20:25
 4/8 anonim ***** válasza:

egy nem könnyű feladat:


keressük meg az

x^3 - y^2 = 2

egyenlet megoldásait a természetes számok halmazán


(egy megoldása van: 3^3-5^2=2

de bizonyítani kell, hogy nincs több)



másik:


Milyen háromszögek esetén van olyan egyenes, amelyik egyaránt felezi a háromszög kerületét és területét is?


harmadik:


oldjuk meg az alábbi egyenletet a valós számok halmazán:


1+4/(x+2)^2=5/x^2



negyedik:


Egy orvosi váróteremben van egymás mellett 20 ülőhely. Zoli csak akkor ül le egy helyre, ha annak a két szomszédja üres. Zoli előtt már hatan leülnek véletlenszerűen egy-egy helyre. Mekkora annak az esélye, hogy Zoli le tud ülni?

2015. szept. 12. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt korábban két kérdésem is, amit eddig még senki nem tudott megoldani.


Esetleg ezeket odaadhatod a tanárodnak, ha megoldja, az nekem is hasznos lenne.


Esetleg ha olvassa ezt az oldalt olyan kollega, aki a kihívásokat kedveli, ő is megpróbálkozjat vele, mondom, eddig még senki sem tudta megoldani.


Az egyik egy valószínűségszámítás feladat, a másik pedig egy integrálegyenletes.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..



http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. szept. 12. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:

1.

Egy általános háromszög oldalainak a szórása 3,57. A leghosszabb oldal 3,21- szerese a legrövidebbnek. Mekkorák a háromszög oldalainak az oldalak hosszának átlagától való abszolút eltérései?


2.

Két szám átlagának a szinusza 0,2312. Az egyik szám alaki értékeinek összege 4. A másik szám 5,43-szorosa az első szám átlagtól való abszolút eltérésének.

Melyik ez a két szám?


3. (Könnyebb)

Egy egyenlőszárú háromszög oldalainak átlaga 10cm. Szórása 3×'gyök'2. Mekkorák a háromszög oldalai?

(2019.május Emelt matek). Ez egy tanárnak könnyebb, de az első kettőt egy befásult tanár már nehezen old meg.

2020. márc. 22. 21:56
 7/8 Új Tolvajkergetők válasza:
100%

Matektanárom az valami zsenigyerek, és ezt kaptam tőle egyszer(állítása szerint ezt ő 13 évesen kevesebb mint 60 másodperc alatt megoldotta, én 15 évesen 5 perc alatt oldottam meg):


A hajó hossza, a kapitány kora és a kapitány gyerekinek a számát ha összeszorozzuk, 32118-at kapunk. Hány éves a kapitány?


ha rájössz, fasza gyerek vagy :)

2021. dec. 1. 08:49
 8/8 Marcsy79 válasza:
24%

Keressük az x^3 - y^2 = 2 egyenlet természetes számok közötti megoldásait.


Az egyenlet azt mondja, hogy egy köb és egy négyzet különbsége pontosan 2. Már tudjuk, hogy (x, y) = (3, 5) megoldása ennek az egyenletnek, de szeretnénk bizonyítani, hogy nincs több megoldás.


### Vizsgáljuk meg, hogyan lehet ezt bizonyítani!


#### 1. Első lépés: Megfigyelések

Az egyenlet alapján:


\[

x^3 = y^2 + 2

\]


Itt azt látjuk, hogy egy köb és egy négyzetszám különbsége 2. Tekintsük azokat az értékeket, ahol x^3 és y^2 közel lehetnek egymáshoz.


#### 2. Vizsgáljuk meg kis x értékek esetén


- Ha x = 1: 1^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = -1, ami nem lehet természetes szám.

- Ha x = 2: 2^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = 6, ami szintén nem négyzetszám.

- Ha x = 3: 3^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = 25\quad \Rightarrow \quad y = 5. Itt van egy megoldás: (x, y) = (3, 5).

- Ha x = 4: 4^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = 62, ami nem négyzetszám.

- Ha x = 5: 5^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = 123, ami szintén nem négyzetszám.


#### 3. Vizsgáljuk meg a további x értékeket

Ahogy x nő, az x^3 gyorsan növekszik, miközben a különbség x^3 - y^2 = 2-re korlátozódik. Nézzük meg a különbségeket további x értékek esetén:


- Ha x = 6: 6^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = 214, ami nem négyzetszám.

- Ha x = 7: 7^3 - y^2 = 2 \quad \Rightarrow \quad y^2 = 341, ami szintén nem négyzetszám.


#### 4. Általános eset: Négyzetszámok és köbszámok viszonya

Tekintsük, hogy x^3 és y^2 hogyan viszonyul egymáshoz nagyobb x-ek esetén. Ahogy x^3 nő, y^2 gyorsan elmarad, és egyre nagyobb különbségek keletkeznek a két érték között, amelyek nem képezhetik 2 különbségét.


#### 5. Következtetés

Az egyenlet megoldásait korlátozva megállapítható, hogy a kis x értékek ellenőrzése után nincs más megoldás a (x, y) = (3, 5) páron kívül.


Tehát az x^3 - y^2 = 2 egyenlet egyetlen megoldása a természetes számok halmazán: (x, y) = (3, 5).

szept. 5. 12:45