Ha 0-tól 2000-ig leírjuk a természetes számokat, akkor hány számjegyet írunk le?

Matek házi. A nullát és a 2000-t is beleírjuk? Én nem írtam és így 10000 fölötti lett a szám, kíváncsi vagyok nektek mennyi. És még egy feladat: Hány 1-es számjegyet használunk fel amikor 0-tól 999-ig leírjuk a természetes számokat?
2015. szept. 8. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
2001 számot írsz le,mivel a nulla is természetes számok közé tartozik!
2015. szept. 8. 16:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem komplikált kiszámolni:

0-9 : 10 darab 1 számjegyű

10-99 : 90 darab 2 számjegyű

100-999 : 900 darab 3 számjegyű

1000-2000 : 1001 darab 4 számjegyű


Összesen 10 + 2*90 + 3*900 + 4*1001 = 10+180+2700+4004 = 6894


Másodiknál: 300-at. Hogy miért, hogyan? Házifeladat :)

2015. szept. 8. 16:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első nem a számot hanem a számjegyet kérdeztem, tisztázd ezt a két fogalmat! Második köszönöm a választ a 3 számjegyűekig egyezett is csak utána nem. A második feladat miért 300? Nekem 165 jött ki.
2015. szept. 8. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 volnék.


2. feladathoz akkor egy kis magyarázat:


Nézzük helyiértékenként a dolgot:

1. helyiértéken nyilván minden 10. számban lesz 1. (1,11,21,31,stb). Ez az első 100 számban (pontosabban 91-ig) 10 darab, 991-ig 100 darab.


2. helyiértéken minden 100 számban előfordul tízszer. Hoppá. 100 számban 10-szer. Akárcsak az előző helyiértéken. 999-ig szintén 100.


És 3. helyiértéken is így lesz. 300.

2015. szept. 8. 17:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Az első száz számban nem kapásból 11 számjegy van? Mert ugye a 11-hez két egyes számjegyet használunk.
2015. szept. 8. 18:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, az első 100-ban.
2015. szept. 8. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyiértékenként számolom, úgy egyszerűbb. Külön az 1-esek helyén, külön a 10-esekén, külön a 100-asokén.


1-esek helyén 10x fordul elő az első 100 számban:

1,11,21,31,41,51,61,71,81,91.

10-esek helyén külön számoljuk:

10,11,12,13,14,15,16,17,18,19

és ez ugyanígy 10 lesz úgy, hogy a harmadik helyi érték 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9. tehát mindkét helyiértéken 10*10=100 előfordulás lesz. A 100-asok helyén meg gondolom nem kell magyaráznom, 100-199 között pontosan 100 szám van.

2015. szept. 8. 20:59