Két szám összege 2376,4 és a külömbsége 60,25. Megtudnátok nekem határozni a 2 számot?

2015. szept. 7. 17:45
 1/3 anonim válasza:

Egyik szám x.

A másik az első állítás miatt 2376.4-x.

Ha ezt behelyettesíted a második állításba:

x-(2376,4-x)=60,25

Zárójel felbontása után:

x-2376,4+x=60,25

2x-2376,4=60,25

2x=2436,65

x=1218,325


Tehát a két szám 1218,325 és 2376,4-1218,325=1158,075

2015. szept. 7. 18:04
 2/3 anonim ***** válasza:

a+b=2376,4

a-b=60,25

2 egyenletet osszeadod==>

2a=2436,65==>a=1218,325==> első egyenletből b=2376,4-a=2376,4-1218,325=1158,075

2015. szept. 7. 18:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszöm nagyon szépen :)
2015. szept. 7. 18:11