2015. szept. 7. 17:45
1/3 anonim válasza:
Egyik szám x.
A másik az első állítás miatt 2376.4-x.
Ha ezt behelyettesíted a második állításba:
x-(2376,4-x)=60,25
Zárójel felbontása után:
x-2376,4+x=60,25
2x-2376,4=60,25
2x=2436,65
x=1218,325
Tehát a két szám 1218,325 és 2376,4-1218,325=1158,075
2/3 anonim válasza:
a+b=2376,4
a-b=60,25
2 egyenletet osszeadod==>
2a=2436,65==>a=1218,325==> első egyenletből b=2376,4-a=2376,4-1218,325=1158,075
3/3 A kérdező kommentje:
Köszöm nagyon szépen :)
2015. szept. 7. 18:11