3^(2k+3) = 3^(2k+1) + 8*3^(2k+1)

2015. júl. 27. 22:04
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

3^(2k+3) = 3^(2k+1+2) = 3^(2k+1) * 3^2 =

= 3^(2k+1)*9 = 1*3^(2k+1) + 8*3^(2k+1) = 3^(2k+1) + 8*3^(2k+1)

2015. júl. 27. 22:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Tökéletes, köszönöm!
2015. júl. 27. 22:33