Igaz-e? FOUR+FIVE=NINE Veged el az osszeadast betuk helyett szamokkal. (ugyanaz a betu ugyanazt a szamot jelenti)


2015. júl. 17. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Igaz. 2980 + 2173 = 5153.
2015. júl. 17. 15:19
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyes vagy , de kb. hany mas eredmeny lehetseges ?
2015. júl. 17. 15:59
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsanat , vegezd el....
2015. júl. 17. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül, azt nem tudom. De, ennyi (a már megírttal együtt):

1950+1284=3234

1950+1286=3236

1950+1287=3237

1950+1482=3432

1950+1486=3436

1950+1487=3437

1950+1682=3632

1950+1684=3634

1950+1687=3637

1950+1782=3732

1950+1784=3734

1950+1786=3736

1960+1274=3234

1960+1275=3235

1960+1278=3238

1960+1472=3432

1960+1475=3435

1960+1478=3438

1960+1572=3532

1960+1574=3534

1960+1578=3538

1960+1872=3832

1960+1874=3834

1960+1875=3835

1970+1264=3234

1970+1265=3235

1970+1268=3238

1970+1462=3432

1970+1465=3435

1970+1468=3438

1970+1562=3532

1970+1564=3534

1970+1568=3538

1970+1862=3832

1970+1864=3834

1970+1865=3835

1980+1254=3234

1980+1256=3236

1980+1257=3237

1980+1452=3432

1980+1456=3436

1980+1457=3437

1980+1652=3632

1980+1654=3634

1980+1657=3637

1980+1752=3732

1980+1754=3734

1980+1756=3736

2970+2183=5153

2970+2184=5154

2970+2186=5156

2970+2381=5351

2970+2384=5354

2970+2386=5356

2970+2481=5451

2970+2483=5453

2970+2486=5456

2970+2681=5651

2970+2683=5653

2970+2684=5654

2980+2173=5153

2980+2174=5154

2980+2176=5156

2980+2371=5351

2980+2374=5354

2980+2376=5356

2980+2471=5451

2980+2473=5453

2980+2476=5456

2980+2671=5651

2980+2673=5653

2980+2674=5654

2015. júl. 17. 19:58
 5/9 bongolo ***** válasza:

  FOUR

+FIVE

- - - - -

  NINE


R+E=E → R=0, E=bármi

O+I=I → mivel O nem lehet 0 (mert R=0), ezért O=9 és U+V=10+N kellett legyen (túlcsordulás).

Így lesz egy túlcsordulás O+I-nél is,

vagyis F+F+1 = N


Tehát ennyit tudunk eddig:

R=0

E=bármi

U+V=10+N

O=9

I=bármi

N=2F+1


1) F=1 → N = 2·1+1 = 3:

U+V=13, ezek lehetnek 8+5, 7+6, 6+7, 5+8 (9+4 illetve 4+9 nem lehetett, mert O=9)


1980 + 1I5E = 3I3E, I illetve E bármi lehet a maradék számokból (2,4,6,7)

1970 + 1I6E = 3I3E, I illetve E bármi lehet a maradék számokból (2,4,5,8)

1960 + 1I7E = 3I3E, I illetve E bármi lehet a maradék számokból (2,4,5,8)

1950 + 1I8E = 3I3E, I illetve E bármi lehet a maradék számokból (2,4,6,7)


Ez eddig 4·4 = 16 lehetőség


2) F=2 → N = 2·2+1 = 5:

U+V=15, ezek lehetnek 8+7, 7+8, (9+6 illetve 6+9 nem lehetett, mert O=9)


2980 + 2I7E = 5I5E, I illetve E bármi lehet a maradék számokból (1,3,4,6)

2970 + 2I9E = 5I5E, I illetve E bármi lehet a maradék számokból (1,3,4,6)


Ez még 2·4 = 8 lehetőség.


3) F=3 → N = 2·3+1 = 7:

U+V=17, ez már nem lehet, mert csk 9+8 lehetne, de O=9 miatt U vagy V nem lehet 9.


Vagyis 24 megoldás van összesen.

2015. júl. 17. 19:59
 6/9 bongolo ***** válasza:

Ja, a permutációkat rosszul csináltam.


Az 1)-nél 4·(4·3) = 48 lehetőség van

A 2)-nél meg 2·(4·3) = 24


Szóval nem 4-gyel kell szorozni, hanem 4·3-mal, mert I helyébe választhatunk 4-et, E helyébe pedig 3-at.


Összesen 72, ha jól számolom.

2015. júl. 17. 20:02
 7/9 A kérdező kommentje:

En ugy oldottam meg (elemi isk. modszerrel) hogy :

U+V lehet=13=7+6 es 5+8 (6+7 es 8+5)

U+V lehet=15=7+8 es (8+7)

(A tobbit ocsem az ovodabol)

Szerinte 2-szer 36 (mert csak 36-ig bir szamolni.....

2015. júl. 17. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ügyes megoldás!

Ha már lúd, legyen kövér, valaki igazán leprogramozhatná az egészet mondjuk C-ben.

2015. júl. 18. 01:45
 9/9 A kérdező kommentje:
C program ? (a tömött állatokra gondoltal ? )
2015. júl. 18. 18:45