Valaki segítene megoldani? Sürgős.


Egy tavirózsa minden nap kétszeresére nő, így 50 nap alatt növi be az egész tavat. Hányadik napon fedi be a tó felét?

számtani sorozattal kéne megoldani.



2015. júl. 2. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
49.
2015. júl. 2. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jó matekból, de megpróbálok segíteni.


Képlet: Sn= (a1+an)*n/ 2


d=2


Valóban a 49. napon fedi a be a tó felét.

2015. júl. 2. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:

A #2-es nettó szamárság, a számtani sorozat képletét használja, pedig ez egy mértani...


De ehhez semmilyen képlet nem kell, csak egy kis szövegértés.

2015. júl. 2. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok.

Ez egy régi fejtörő gyerekeknek.

Az 50. napon úgy lett 100%-os a lefedettség, hogy az utolsó előtti napon, a 49-ediken, még 50%-os volt, hiszen az utolsó napon is 2-szereződött: 2*50% = 100%.

2015. júl. 2. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben:

50 napig, mindig kétszeresére nőˇígy lesz egy egész, tehát

2*2*2*2*2*2*......*2 = 1

2^50 = 1

az a kérdés, hogy a felét mennyi idő alatt növi be:

elosztod mind a két oldalt kettővel

(2^50)/2 == 1/2

2^49 = 0,5


49 nap

2015. júl. 3. 16:13