Fizikát nagyon jól tudó megoldaná nekem ezeket a feladatokat?


1, 1,5 t tömegű autó lendülete 90 000 kg m/s-ról 120 000 kg m/s-ra nőtt 5 s alatt. Mekkora a kezdősebessége? Mekkora erő gyorsítja?


2, 2,5 t tömegű autó sebessége 10 s alatt 36 km/h-ról 108 km/h-ra nőtt. Mekkora a lendületváltozása? Mekkora erő gyorsítja?


3, 20 kg tömegű testet 300 N erő gyorsít. Mekkora a gyorsítás, ha állóhelyzetből 30 m/s sebességre gyorsított?


2010. márc. 2. 18:00
 1/2 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

1, 1,5 t tömegű autó lendülete 90 000 kg m/s-ról 120 000 kg m/s-ra nőtt 5 s alatt. Mekkora a kezdősebessége? Mekkora erő gyorsítja?

v0=90000/1500= 60 m/s

v2=120000/1500=80 m/s

dv= seb.változás

dv/dt=20/5=4 ez a gyorsulása


3, 20 kg tömegű testet 300 N erő gyorsít. Mekkora a gyorsítás, ha állóhelyzetből 30 m/s sebességre gyorsított?

a= F/m= 300/20 = 15 m/ss

ez a gyorsulás, ezzel 2 s alatt 0-ról 30-ra gyorsult.

a gyorsítás szót nem ismerem.



F=ma= m dv/dt = 1500 4 = 6000 N


2, 2,5 t tömegű autó sebessége 10 s alatt 36 km/h-ról 108 km/h-ra nőtt. Mekkora a lendületváltozása? Mekkora erő gyorsítja?

10 m/s ról 30m/s ra gyorsul

dv= 20 m/s

m dv= 2500 20=50000 kg m/s a lendületváltozás

dv/dt=a=2

F= ma = 2500 2 = 5000 N

2010. márc. 2. 20:36
 2/2 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Bocs, valami beillesztési probléma volt.
2010. márc. 2. 20:37