X^7:x^-9= az eredmény x^-2 vagy x^16?


2015. jún. 9. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Helyettesíts be egy számot, és rögtön kiderül; legyen x=2, ekkor


2^7/2^(-9)=128/(1/512)=128*512=65.536, már csak az a kérdés, hogy a végeredmény 2 hányadik hatványa.

2015. jún. 9. 17:13
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A megoldás x^16. Azért, mert x^-9=x^(1/9), akkor lenne a megoldás x^-2, ha x^7:x^9 lenne a feladat.
2015. jún. 9. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A x^-9 nem x^(1/9) hanem (1/x)^9 ! Egyébként a többi stimmel.

Mellesleg nem is kell ennek az értelmezésével vacakolni. Azonos alap esetén osztásnál kivonod a kitevőket, azaz: 7 - (-9) = 16

2015. jún. 9. 22:11