Llvgfree kérdése:

Kémia oldatok holnapi vizsgára SürgőS!?


500g 10% és 700g 35% oldat keveréke hány %os lesz?Hány g rézgálic kel 5000g 1.2%os permethez?250g 25%os 150g tiszta oldat keveréke hány %os?20g só 250g oldószer hány %os oldat?

Sürgős!!!



2015. jún. 2. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

33%

68g

40%

65%

2015. jún. 2. 21:19
 2/3 anonim ***** válasza:

1)500g 10m/m% -> 50 g oldott anyag

700 g 35 m/m% -> 0,35*700=245 g

245+50=295g


W%=m(oldott anyag)/m(oldat) (m(oldat)= m(oldott anyag)+m(oldószer))

W%= 295/(500+700) *100

W%=295/1200 *100 = 24,5833 m/m%


2) rézgálic CuSO4 (ha nincs kristályvíz)


oldat tömege: 5000g

W%=1,2 m/m%

m(oldott anyag)= 5000*0,012= 60 g


3) 250*0,25= 62,5g

250+150= 400g

W%= 62,5/400 *100 = 15,625m/m%


4)

W%=20/(20+250) *100=

=20/270 * 100=

=7,4074 m/m%

2015. jún. 2. 22:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. jún. 3. 02:24