500g 10% és 700g 35% oldat keveréke hány %os lesz?Hány g rézgálic kel 5000g 1.2%os permethez?250g 25%os 150g tiszta oldat keveréke hány %os?20g só 250g oldószer hány %os oldat?
Sürgős!!!
2015. jún. 2. 20:37
2/3 anonim válasza:
1)500g 10m/m% -> 50 g oldott anyag
700 g 35 m/m% -> 0,35*700=245 g
245+50=295g
W%=m(oldott anyag)/m(oldat) (m(oldat)= m(oldott anyag)+m(oldószer))
W%= 295/(500+700) *100
W%=295/1200 *100 = 24,5833 m/m%
2) rézgálic CuSO4 (ha nincs kristályvíz)
oldat tömege: 5000g
W%=1,2 m/m%
m(oldott anyag)= 5000*0,012= 60 g
3) 250*0,25= 62,5g
250+150= 400g
W%= 62,5/400 *100 = 15,625m/m%
4)
W%=20/(20+250) *100=
=20/270 * 100=
=7,4074 m/m%
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. jún. 3. 02:24