Segítséget kérek 2 pascal programozás feladatban?


1.Adva van 3 szám, amely az a, b, c szakaszok hossza (ezeket billentyűzetről olvassa be). Határozza meg, hogy lehet-e ezekből a szakaszokból derékszögű háromszöget szerkeszteni!(Pitagorasz tételete a2+b2=с2)

Itt ezt itt letudom, irni, hogy biztos ugy kell elkezdeni hogy három változót megadni integerbe, aztán meg beolvasni őket és for ciklussal megcsinálni a képletet, de hogy kell ezt leirni az egészet vki segitsen!? Köszönöm előre

2.Adva van négy szám, melyek meghatározzák a, b, c, d szakaszok hosszát (a számokat a billentyűzetről olvassa be). Határozza meg, hogy ezek a szakaszok alkothatnak-e paralelogrammát!

itt meg ara gondoltam, hogy itt is beolvasni aztán pedig összehasonlitani kettesével és ha van olyan hogy páronként egyenlők akkor lehet ha meg nem akkor hamis, de ezt sem tudom, hogy kell megirni! Köszönöm előre annak aki segit :)



2015. máj. 25. 18:54
 1/3 A kérdező kommentje:
2. az sikerült megoldanom még az elsőben kéne segítség...
2015. máj. 25. 19:14
 2/3 PZA ***** válasza:

már régen volt, de talán:


if (a*a+b*b)=c*c then "igen"

if (a*a+c*c)=b*b then "igen"

if (b*b+c*c)=a*a then "igen"


az "igen" helyére tetszőlegesen tehetsz egy változót is, amely azt jelzi neked, hogy igaz vagy hamis az eredmény; de az "igen" helyett ki is írathatod az eredményt. Begin-End-del elegánsabbá tudod tenni az egészet; hogy ha az első igaz, akkor már felesleges nézni a többit...

2015. máj. 25. 19:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Jo ezt nagyjábol én is tudtam csak ilyen aproságokat szurok el az egészbe szerintem
2015. máj. 25. 20:09