Előre is köszönöm a segítséget.2015. máj. 17. 11:08
1/1 anonim válasza:
Szerintem így kell megoldani:
A tömege ugye megmarad (nem tűnnek el oxigénatomok pl.). (m = állandó)
Meg kell keresni a sűrűségüket:
oxigén: ró1 = 1,429 g/l = 1,429 g/dm^3
ózon: ró2 = 2,144 g/l = 2,144 g/dm^3
A térfogatuk:
V = m / ró
oxigén: V1 = m / ró1
ózon: V2 = m / ró2
A különbségüket ismerjük:
V1 - V2 = 5 cm^3 = 0,005 dm^3
m / ró1 - m / ró2 = 0,005 dm^3
m * (1/ró1 - 1/ró2) = 0,005 dm^3
m = 0,005 dm^3 / (1/ró1 - 1/ró2) = 0,0214 g
Ezt helyettesítsük vissza az ózon térfogatába:
V2 = m / ró2 = 0,00999 dm^3 = 9,99 cm^3