Helpelnétek a következő feladatban?


4x-y=6

-3x+2y=20

(egyenletrendszer)


2015. máj. 10. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
"helpelnétek"? nem.
2015. máj. 10. 23:15
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Tessék b@lf@xszkám:


fejezd ki az első egyenletből x-et:

4x=6+y

x=6+y/4


-3x(6+y/4)+2y=20

-18-3y/4+2y=20 /x4

-18-3y+8y=80

5y-18=80

5y=98

y=19.6

behelyettesítés: x=6.4

és úgy teszel,mintha ellenőriznéd hogy azt higgye a tanár milyen nagy a tudásod.

2015. máj. 10. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:

inkább ne


szorozd meg az első egyeneletet -2-vel


-8x+2y=-12

-12+8x=2y


ebből

-3x+8x-12=20

5x=32

x=6.4


4*(6,4)-y=6

y=19,6


könnyebb egyenlő egyőthatókkal

2015. máj. 11. 02:16
 4/4 anonim ***** válasza:
igen igazad van így sokkal könnyebb :D
2015. máj. 11. 12:50