4x-y=6
-3x+2y=20
(egyenletrendszer)
2015. máj. 10. 23:05
2/4 anonim válasza:
Tessék b@lf@xszkám:
fejezd ki az első egyenletből x-et:
4x=6+y
x=6+y/4
-3x(6+y/4)+2y=20
-18-3y/4+2y=20 /x4
-18-3y+8y=80
5y-18=80
5y=98
y=19.6
behelyettesítés: x=6.4
és úgy teszel,mintha ellenőriznéd hogy azt higgye a tanár milyen nagy a tudásod.
3/4 anonim válasza:
inkább ne
szorozd meg az első egyeneletet -2-vel
-8x+2y=-12
-12+8x=2y
ebből
-3x+8x-12=20
5x=32
x=6.4
4*(6,4)-y=6
y=19,6
könnyebb egyenlő egyőthatókkal
4/4 anonim válasza:
igen igazad van így sokkal könnyebb :D