2 pilléren nyugvó, 120 m hosszú hídra felhajt egy 4500 kg tömegű kamion. Az egyikvpillértól 25 m-re megáll. Mekkora erők terhelik ekkor a pilléreket?2015. máj. 7. 13:19
1/9 Tengor válasza:
Legyen. Majd egy óra múlva megmondom a választ!
Addig írd be, hogy 42!
2/9 A kérdező kommentje:
Ki fognak csengetni :D
2015. máj. 7. 13:35
3/9 A kérdező kommentje:
Beadtam, de jobban ment mint vártam. Azért számold ki nekem, kivácsi vagyok rá. Mi volt ez a 42? Ráírtam a lap szélére.
2015. máj. 7. 13:52
5/9 anonim válasza:
A 42 a válasz az életre, a világmindenségre meg mindenre. Ha ezt sem tudod, akkor nem csoda, ha nem megy a fizika…
7/9 anonim válasza:
Ez igy jó megoldás menetének?
F1*25=F2*95
F1+F2=45000N
8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még egyesnek is! :)
2015. máj. 7. 17:06
9/9 Tom Benko válasza:
Felírod a dinmaika egyenletrendszerét, oszt onanntól jóvan.