Hogy kell levezetve megoldani ezt a fizika példát? Lent. Sürgős, doga van!

2 pilléren nyugvó, 120 m hosszú hídra felhajt egy 4500 kg tömegű kamion. Az egyikvpillértól 25 m-re megáll. Mekkora erők terhelik ekkor a pilléreket?

2015. máj. 7. 13:19
 1/9 Tengor ***** válasza:

Legyen. Majd egy óra múlva megmondom a választ!

Addig írd be, hogy 42!

2015. máj. 7. 13:27
 2/9 A kérdező kommentje:
Ki fognak csengetni :D
2015. máj. 7. 13:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Beadtam, de jobban ment mint vártam. Azért számold ki nekem, kivácsi vagyok rá. Mi volt ez a 42? Ráírtam a lap szélére.
2015. máj. 7. 13:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár ne írtad volna..
2015. máj. 7. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A 42 a válasz az életre, a világmindenségre meg mindenre. Ha ezt sem tudod, akkor nem csoda, ha nem megy a fizika…
2015. máj. 7. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:

FA=35,625kN

FB=84,375kN

2015. máj. 7. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez igy jó megoldás menetének?

F1*25=F2*95

F1+F2=45000N

2015. máj. 7. 15:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még egyesnek is! :)
2015. máj. 7. 17:06
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Felírod a dinmaika egyenletrendszerét, oszt onanntól jóvan.
2015. máj. 8. 08:22