Vki elmagyarázná nekem, hogyan kell ezeket az egyenleteket megoldani?


7/3(x/3-1/4)-4/5(5x/6-1/2)=2/5(x/2-1/2) /=törtvonalat akar helyettesíteni

(3x+1)(x+1)=7(x+1)

3x+1/x-3=x(négyzeten)+1/x-3

x(x-3)=(x-3)(x-5)

x(x-3)=(x-2)(x-5)

(13-25x)(ez az egész a négyzeten)-(12-24x)( ez az egész a négyzeten)-(5-7x)( ez az egész a négyzeten)


2015. máj. 6. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

8-9. osztályos feladatok, ha jól látom.

1. Zárójelek felbontása

2. Összevonások

3. Egyik oldalra az x-es tagokat rendezd, a másikra pedig azokat, ahol nincsenek x-ek.

Innen már biztosan menni fog :)

2015. máj. 6. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Első:

Elsőnek bontsd fel a zárójeleket. Szorozd be a törteket egymással.

7*x/9-7/12-20*x/30+4/10=2*x/10-2/10

Közös nevezőre hozás, rendezés.

70*x/90-60*x/90-18*x/90=-12/60+35/60-24/60

Összeadás/kivonás elvégzése.

-8*x/90=-1/60

Jobb oldalt beszorzod 90-nel, egyszerűsítés.

-8*x=-3/2

Ebből x = 3/16


Hasonló gondolatmenet szerint megoldhatod a többit is.

2015. máj. 6. 12:15
 3/4 Bugya Péter ***** válasza:

(3x+1)*(x+1)=7*(x+1) /(x+1)

3x+1=7 /-1

3x=6 /:3

x=2

2015. máj. 6. 14:30
 4/4 Bugya Péter ***** válasza:

x(x-3)=(x-2)(x-5)

x^2-3x=x^2-5x-2x+10

x^2-3x=x^2-7x+10 /-x^2

-3x=-7x+10 /+7x

4x=10 /:4

x=2,5

2015. máj. 6. 14:40