(ˇ2) négyzeten...
El magyaráznátok..
2015. ápr. 30. 21:29
1/2 anonim válasza:
felbontod a zárójelet és megoldod a másodfokú egyenletet
2/2 anonim válasza:
Felbontod a zárójelet: használod az (a-b)^2 = a^2 -2ab + b^2 nevezetes azonosságot
(x-3)^2 + 2x = 14
x^2 - 6x + 9 + 2x = 14
x^2 - 4x - 5 = 0
Ezt oldd meg a másodfokú egyenelt megoldóképletével.
Végül ellenőrizd a megoldást/megoldásokat.