Hogy kell megoldani ezt a feladatott? (x-3) ˇ2 +2x=14


(ˇ2) négyzeten...

El magyaráznátok..


2015. ápr. 30. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
felbontod a zárójelet és megoldod a másodfokú egyenletet
2015. ápr. 30. 21:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Felbontod a zárójelet: használod az (a-b)^2 = a^2 -2ab + b^2 nevezetes azonosságot


(x-3)^2 + 2x = 14

x^2 - 6x + 9 + 2x = 14

x^2 - 4x - 5 = 0


Ezt oldd meg a másodfokú egyenelt megoldóképletével.

Végül ellenőrizd a megoldást/megoldásokat.

2015. ápr. 30. 22:24