Itt az egyenlet: (2x-1)/4-(|x+2|)/6=3/8-(x-1)/3 na ezt nem értem hogy kell megoldani és mit csináljak lépésről lépésre légyszíves! Köszönöm!

#egyenlet #abszolút érték #abszolút értékes egyenlet
2015. ápr. 27. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni, hogy az ||-en belüli kifejezés mikor negatív és mikor nem; ha pozitív vagy 0, akkor egyszerűen elhagyjuk az || jelet, így az egyenlet:


(2x-1)/4-(x+2)/6=3/8-(x-1)/3


Ha erre olyan x-et kapsz, hogy x>=-2 teljesül, akkor az jó megoldás (feltéve, hogy nem számoltad el sehol).


Ha viszont negatív, akkor a az abszolutérték definíciója szerint a kifejezés abszolutértéke a kifejezés ellentettje, így az egyenletünk:


(2x-1)/4-(-x-2)/6=3/8-(x-1)/3


Itt viszont -2-nél kisebb x-ek jöhetnek csak szóba.


Ha valamit nem értesz, kérdezz!

2015. ápr. 27. 21:15