Itt az egyenlet: (2x-1)/4-(|x+2|)/6=3/8-(x-1)/3 na ezt nem értem hogy kell megoldani és mit csináljak lépésről lépésre légyszíves! Köszönöm!2015. ápr. 27. 20:23
1/1 anonim válasza:
Azt kell megnézni, hogy az ||-en belüli kifejezés mikor negatív és mikor nem; ha pozitív vagy 0, akkor egyszerűen elhagyjuk az || jelet, így az egyenlet:
(2x-1)/4-(x+2)/6=3/8-(x-1)/3
Ha erre olyan x-et kapsz, hogy x>=-2 teljesül, akkor az jó megoldás (feltéve, hogy nem számoltad el sehol).
Ha viszont negatív, akkor a az abszolutérték definíciója szerint a kifejezés abszolutértéke a kifejezés ellentettje, így az egyenletünk:
(2x-1)/4-(-x-2)/6=3/8-(x-1)/3
Itt viszont -2-nél kisebb x-ek jöhetnek csak szóba.
Ha valamit nem értesz, kérdezz!