2015. ápr. 27. 16:28
1/1 anonim válasza:
Mivel a nyúlnak és a fácánnak is 1 feje van, ezért kijelenthetjük, hogy 36-an vannak.
Tegyük fel, hogy x darab nyúl van, ekkor 36-x darab fácán. Az x darab nyúlnak 4*x darab lába van, a 36-x darab fácánnak pedig 2*(36-x)=72-2x darab lába, tehát összesen 4x+72-2x=72+2x darab lábat számolhatunk meg. A feladat szerint ebből 100 van, tehát:
72+2x=100 /-72
2x=28 /:2
x=14
x jelölte a nyulak számát, tehát 14 darab nyúl, és 36-14=22 darab fácán van a kertben.