Valaki segítene megoldani ezeket a feladatokat?


1. Határozzuk meg a sin34/cos56 tört pontos értékét (függvénytáblázat és számológép nélkül).


2. Szerkesszük meg azt a szöget, amelyiknek koszinusza 3/5.


3. Egy háromszög területe 10 cm^2, két oldala 4 és 7 cm hosszúságú. Mekkora a két oldal által bezárt szög nagysága?


2015. ápr. 26. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ennek mi a fene értelme van? Arra való a számológép... (Ha valaki tudja hogy ezt hogyan lehet arra én is kíváncsi lennék)


2. Jelölj ki egy 3 egység hosszú szakaszt, állíts rá az egyik végpontjában egy merőleged félegyenest. A másik végpontba bökd a körződet, és nyisd ki 5 egységnyire. Ahol a körív elmetszi a félegyenest, azt kösd össze a kör középpontjával, a bezárt szög a cos szögfüggvény definíciója szerint az a szög, amelynek a cosinusa 3/5.


3. Trigonometrikus területképlet: T=0,5*(a*b*sin(x))

azaz 10=0,5*(4*7*sin(x)) -> sin(x)=10/14 -> x=45,58° = 0,7956 radián.

2015. ápr. 26. 19:40
 2/3 anonim ***** válasza:

1. egy szög szinusza megegyezik pótszögének (90°-x) cosinusával, azaz sin(34°)=cos(90°-34°)=cos(54°)

cos(54°)/cos(54°)=1

2015. ápr. 26. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:
56°, nem 54, bocsánat.:D
2015. ápr. 26. 19:44