Egy 40kg-os gyermek függőleges kötélen mászik 0,6 m/s sebességgel. Mennyivel nő meg a gyermek-Föld rendszer potenciális energiája 10s idő elteltével?


kérlek segítsetek!hogyan kell kiszámítani???:((

köszönöm előre is!:)



2015. ápr. 21. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Kiszamolod, hogy milyen magasan lesz akkor a kiskcsög, aztán abból kiszamolod a helyzeti energiáját az adott magasságon.

A többit oldajd meg magad, a függvénytáblázatban vannak a képletek.

2015. ápr. 21. 17:36
 2/6 Vree ***** válasza:

v=s/t

E=mgh

s=h


Ismered: m, t, g, v

2015. ápr. 21. 17:49
 3/6 kerdezo.123 válasza:

Az elsőállapotban még a földön van nincs potenciális energiája, csak kinetikus. végpontban meg vehetjük úgy hogy nincs mozgási csak potenciális. Tehát az energia mérleg A következő


(1/2)*m*v^2=m*g*h


h a megtett út v*t ebből kitudod számolni

2015. ápr. 21. 18:11
 4/6 kerdezo.123 válasza:
Bocsánat, most nézem kifejezetten a potenciális energia kell. Ez esetben csupán mgh
2015. ápr. 21. 18:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de sajnos még azt nem tanultuk hogyan kell,mármint kiszámolni a h-t:-/,azért köszi:)
2015. ápr. 21. 18:22
 6/6 A kérdező kommentje:
3.köszönöm,ezt megértettem!:D
2015. ápr. 21. 18:23