Ezt a feladatot hogy kell megoldani? (fizika)

Egy 16 g tömegű testet 10 m magasról 8 m/s sebességgel dobnak le. Mekkora sebességgel ér földet?

2015. ápr. 18. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A tömege nem számít, V=gyök(V0^2 + 2gh)
2015. ápr. 18. 11:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Kössz a választ, de a fizikatanárnőm azt mondta hogy kell alkalnazzuk a mozgási energia és gravitációs helyzeti energia képletét is.
2015. ápr. 18. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
csak itt most egyiket se kérdezi
2015. ápr. 18. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Ledobáskor az összes energiája:

Eössz = Em + Eh = 1/2 mv^2 + mgh = 0,008*64 + 0,016*10*10 = 2,112 J


A földet éréskor az össze energiája:

Eössz = Em + Eh = 1/2 mv^2 + mgh = 1/2 mv^2 + 0 = 1/2 mv^2


A kettő egyenlő a mech. energia megmaradásának tétele szerint.


Eössz = 1/2 mv^2

v^2 = 2*Eössz/m = 4,224/0,016 = 264

v = négyzetgyök(264) = 16,25 m/s

2015. ápr. 18. 16:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon köszönöm. (de az elsőnek is megy a zöld pacsi)
2015. ápr. 18. 18:08