Ezt hogyan kell megcsinálni?


Adott a feladat. Melyik az a szám amelynek harmada 2-vel több mint a negyede?


Elkezdtem levezetni, hogy 1/3x 2> 1/4x Ezután én az 1/3x-ből kivontam 2-t, és ez lett:


1/3x-2 = 1/4x


És ezután hogyan tovább?



2015. ápr. 8. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:

rendezed

1/3x-1/4x=2

közös nevező

4/12x-3/12x=2

1/12x=2

beszorzod 12-vel

x=24

2015. ápr. 8. 16:59