Adott a feladat. Melyik az a szám amelynek harmada 2-vel több mint a negyede?
Elkezdtem levezetni, hogy 1/3x 2> 1/4x Ezután én az 1/3x-ből kivontam 2-t, és ez lett:
1/3x-2 = 1/4x
És ezután hogyan tovább?
2015. ápr. 8. 16:51
1/1 anonim válasza:
rendezed
1/3x-1/4x=2
közös nevező
4/12x-3/12x=2
1/12x=2
beszorzod 12-vel
x=24