Mihez tart g (x), ha x tart végtelenhez?

g(x)=(x-ln(f(x)))/gyök(x), ahol ∀ε>0 ∃N∈R ∀x>N: e^(x-ε)<f(x)<e^(x+ε)

2015. ápr. 2. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Így első körben egy pongyola megfontolás alapján 0-hoz.


Ugyanis f(x) az e^x-hez tart a végtelenben, így a kérdéses határérték

lim(x – ln(e^x))/gyök(x) = lim(x – x)/gyök(x) = lim(0) = 0.


Persze ezt epszilonozással illik bizonyítani…

2015. ápr. 2. 14:48
 2/5 anonim ***** válasza:

És a lim zárójelezést el****, bocsánat:

lim(x – ln(e^x)/gyök(x)) = lim((x – x)/gyök(x)) = lim(0) = 0.

2015. ápr. 2. 14:49
 3/5 A kérdező kommentje:
De a gyök(x) viszont végtelenhez tart, akkor ez nem egy 0/végtelen alakú limesz? Próbáltam az L'Hospital-szabályt, de nem jutottam sajnos semmire.
2015. ápr. 2. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi a baj a "0/végtelen" alakú limesszel? Az még csak nem is határozatlan kifejezés... :D
2015. ápr. 2. 15:26
 5/5 A kérdező kommentje:
basszus ezt tényleg benéztem :D köszi a válaszokat, már tiszta :)
2015. ápr. 2. 15:41