g(x)=(x-ln(f(x)))/gyök(x), ahol ∀ε>0 ∃N∈R ∀x>N: e^(x-ε)<f(x)<e^(x+ε)2015. ápr. 2. 14:24
1/5 anonim válasza:
Így első körben egy pongyola megfontolás alapján 0-hoz.
Ugyanis f(x) az e^x-hez tart a végtelenben, így a kérdéses határérték
lim(x – ln(e^x))/gyök(x) = lim(x – x)/gyök(x) = lim(0) = 0.
Persze ezt epszilonozással illik bizonyítani…
2/5 anonim válasza:
És a lim zárójelezést el****, bocsánat:
lim(x – ln(e^x)/gyök(x)) = lim((x – x)/gyök(x)) = lim(0) = 0.
3/5 A kérdező kommentje:
De a gyök(x) viszont végtelenhez tart, akkor ez nem egy 0/végtelen alakú limesz? Próbáltam az L'Hospital-szabályt, de nem jutottam sajnos semmire.
2015. ápr. 2. 14:55
4/5 anonim válasza:
És mi a baj a "0/végtelen" alakú limesszel? Az még csak nem is határozatlan kifejezés... :D
5/5 A kérdező kommentje:
basszus ezt tényleg benéztem :D köszi a válaszokat, már tiszta :)
2015. ápr. 2. 15:41