Köszi a segítséget!2015. márc. 29. 15:00
1/2 anonim válasza:
0,9 dm = 9 cm ez a hosszabb befogó ha megforgatod, akkor forgáskúp lesz, aminek a magassága a hosszabbik befogó az r=a rövidebbik befogóval az a-t pitagorasz tétellel kiszámolod: 9^2+6^2=a^2 ->a=10.8
A(felszín)=r^2*pi+r*pi*a=316,67cm^2
V(térfogat)=(r^2*pi*m)/3=339,29cm^3
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2015. márc. 30. 18:58