Valaki meglodané ezeket a kémia feladatokat? Ide is küldhetitek a megoldásokat: sasdaraff@citromail.hu

feladatok: [link] Jpg [link] Jpg

2015. márc. 27. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
elmész a feébe... szar linkekkel meg még emailezzünk is...
2015. márc. 27. 17:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Add meg a lakcímed, és elküldöm a kész dogádat...:D

Amúgy segíteni akartam, de nem megy a link.

2015. márc. 27. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Kijavítottam neki:


[link]

[link]

2015. márc. 27. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

1/a savas

H3O+ (oxóniumion - 0,2 mol c=n/v -> n= c*v | H2O + H+ <-> H3O+)

Cl- 0,2 mol


b

lúgos

Na+ 0,2 mol

OH- (hidroxidion) 0,2 mol


c)

NaOH + HCl = NaCl + H2O


Na+ 0,2 mol, Cl- 0,2 mol- semleges kémhatás.


9)

megoldás: antocián

1- amfoter

2- endoterm

3- protonátadás

4- lúgos

5- csapadék

6- hidrolízis


3)

a/

erős savak - erős bázisok

gyenge savak - gyenge bázisok

a sók vizes oldatukban teljes ionjaikra DISSZOCIÁLNAK.

A sok HIDROLÍZISE során..


c/

NH4+ (ammónium-ion,) SO4 2- (szulfát-ion)

d) K+ káliumion

CO3 2- karbonát-ion

K+ nem lép reakcióba a vízzel.

az oldat kémhatása lúgos.


3) Rejtélyes történet

réz-ionoknak (Cu2+ inkább (réz(II)-ion [réz kettő ion]


a vas leadta az elektronját a réznek, így a vas ion formájában a vízbe került, a réz felvette az elektront és elemi réz formájában fémként vált ki, melyet a víz nem tudott oldani.


(magyarázat: a réz standardpotenciálja pozitívabb, mint a fémé. A standardpotenciál érték több tényező hatására alakul ki (alhéjak száma, elektronok száma, protonok száma, elektronegativitás). A réz ionok elveszik a náluk negatívabb standardpotenciálú fémek elektronjait. Így a vas, amely leadta elektronjait a vízbe kerül. A pozitív töltésű vas-iont a víz, dipólus molekulaként negatív oldalával veszi körbe. =hidratálja)

2015. márc. 27. 21:29