Tudnátok segíteni? Kicsit leblokkoltam.


16 * 2^x-1 = 9 * 3^x+1


16 * 2^x * 1/2 = 9 * 3^x * 3


aztán megáll a tudomány.



2015. márc. 27. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:

2^x/3^x=27/8

(2/3)^x=(3/2)^3=(2/3)^-3

2015. márc. 27. 09:13
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Kicsit azért befordultam, mert erre a levezetésre az életben nem jöttem volna rá, noha így látva teljesen logikus. :(

Nem tudsz ajánlani olyan könyvet vagy feladatgyűjteményt, ahol hasonló kaliberű feladatokat találok LEVEZETVE?

2015. márc. 27. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Háááát, én 50-55 évvel ezelőtt tanútam ezeket, akkó a Laricsev vót, meg a zObádovics. :-)
2015. márc. 27. 12:51
 4/6 A kérdező kommentje:

utánanézek :)

köszönöm még egyszer!

2015. márc. 27. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Első: ez hogyan jött ki? Nekem teljesen más lett. Így csináltam:

16*2^(x-1)=9*3^(x+1)

2^4*2^(x-1)=3^2*3^(x+1)

2^(4+(x-1))=3^(2+(x+1))

2^(x+3)=3^(x+3)

Ennek már csak 1 eredménye lehet: x=-3

Mivel a két oldal csak akkor lesz egyenlő, ha a hatványkitevő 0.

Mit rontottam el? :(

2015. márc. 27. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmit se rontottál el, csak más úton jutottál ugyanoda!
2015. márc. 27. 17:18