????2015. márc. 25. 17:14
1/3 anonim válasza:
1 liter = 1 m^3
1 m = 100 cm
És mivel a köbméteres kockának három élén kell 100cm-t venni, ezért
1 m^3 = 100 * 100 * 100 cm = 1 000 000 cm^3
2/3 anonim válasza:
#1 voltam, hülyeséget írtam. :))
1 liter = 1 dm^3
1 dm = 10 cm
És mivel a köbdeciméteres kockának három élén kell 10cm-t venni, ezért
1 m^3 = 10 * 10 * 10 cm = 1 000 cm^3
Na, így lesz a jó. :)