Mennyi a váltószám l és cm3 között?

????
2015. márc. 25. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

1 liter = 1 m^3

1 m = 100 cm

És mivel a köbméteres kockának három élén kell 100cm-t venni, ezért

1 m^3 = 100 * 100 * 100 cm = 1 000 000 cm^3

2015. márc. 25. 18:28
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 voltam, hülyeséget írtam. :))


1 liter = 1 dm^3

1 dm = 10 cm

És mivel a köbdeciméteres kockának három élén kell 10cm-t venni, ezért

1 m^3 = 10 * 10 * 10 cm = 1 000 cm^3


Na, így lesz a jó. :)

2015. márc. 25. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
1 dm^3 - t akartal irni ;)
2015. márc. 25. 19:53