Kettes alapú log (5- gyök alatt:2x+1)=2szer hármas alapú log 9+ 1/4 alapú log 42015. márc. 22. 15:24
1/1 anonim válasza:
ugyebár hármas alapú log 9 az 2, az 1/4alapú log 4 pedig -1 ezalapján a bal oldalon lesz 2*2-1, vagyis 3
ezt a 3-at átkell alakítani kettes alapú logaritmus formába, vagyis ez lesz az egyenleted:
2log(5-gyök(2x-1))=2log 8
most hirtelen nem tudom hogy pontosan miért, de a közös logaritmus miatt kiemelhetőek a dolgok így lesz az egyenleted 5-gyök(2x-1)=8
ezt rendezve kapsz egy olyant, hogy gyök(2x-1)=-3
négyzetre emeled ésebből lesz 4x^2-4x+1=9
ami x^2-x-2=0 lesz.mostmár csak egy sima másodfokú megoldóképlet és kész is