Bibuci kérdése:

Info házim:egy garázsba 180 jármű van (autó és motor) ezeknek összesen 600 kerekük van. Hány motor és hány autó van a garázsba? Bianka 

2015. márc. 19. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

a+m=180 -->(a=180-m)

4a+2m=600

___________________

4(180-m)+2m=600

Ezt számold ki ...

2015. márc. 19. 17:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Már kaptam választ Facebookon.... 120 autó és 60 motor de azért köszi  :) 
2015. márc. 19. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy ebben mi az infó?
2015. márc. 19. 20:54