2015. márc. 19. 16:41
1/5 Silber válasza:
Ha 25%-kal csökken az ára, akkor az eredeti 75%-a lesz az új ár. Így új ár: 0,75*25000=18750 Ft.
2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2015. márc. 19. 16:48
3/5 anonim válasza:
a=25000
p=-25%->75%->0,75
e=?
e=a*p=25000*0,75=18750
V: Tehát így 18750.-forintba kerül így a gép.
4/5 anonim válasza:
Máshogyan is meg lehet közelíteni a kérdést; 25.000 forintos gép ára 25%-kal olcsóbb, vagyis kiszámoljuk a 25%-át:
25.000*25/100=6.250, ennyivel lett olcsóbb, vagyis ezt ki kell vonnunk: 25.000-6.250=18.750 forintba került a gép.
5/5 A kérdező kommentje:
Hány olyan háromjegyű szám van, amelyben a számjegyek ( a századtól kezdve) növekvő sorrendben követik egymást? mekkora része,illetve hány százaléka ez az összes háromjegyű számnak?
2015. márc. 19. 17:12