Házi feladathoz kell válaszolj gyorsan! Köszi Hogykell ezt kiszámolni? Mert nemértem. A tavaszi vásáron egy 25. 000. ft-os gép árát 25%-al csökkentik. mennyibe kerül így?

2015. márc. 19. 16:41
 1/5 Silber ***** válasza:
Ha 25%-kal csökken az ára, akkor az eredeti 75%-a lesz az új ár. Így új ár: 0,75*25000=18750 Ft.
2015. márc. 19. 16:46
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2015. márc. 19. 16:48
 3/5 anonim válasza:

a=25000

p=-25%->75%->0,75

e=?

e=a*p=25000*0,75=18750

V: Tehát így 18750.-forintba kerül így a gép.

2015. márc. 19. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Máshogyan is meg lehet közelíteni a kérdést; 25.000 forintos gép ára 25%-kal olcsóbb, vagyis kiszámoljuk a 25%-át:


25.000*25/100=6.250, ennyivel lett olcsóbb, vagyis ezt ki kell vonnunk: 25.000-6.250=18.750 forintba került a gép.

2015. márc. 19. 17:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Hány olyan háromjegyű szám van, amelyben a számjegyek ( a századtól kezdve) növekvő sorrendben követik egymást? mekkora része,illetve hány százaléka ez az összes háromjegyű számnak?
2015. márc. 19. 17:12