Bali Juci kérdése:

55 db színház és mozijegy 95. 000 1 színházjegy: 2600 1 mozijegy: 1500 Hány színház és mozijegyet vettek?


2015. márc. 18. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

x db színházjegy

55-x db mozijegy

összesen 95000


Innentől neked kell felírni az egyenletet. Többet nem segítek, mert ez egy pofonegyszerű feladat. Mi lesz majd a dolgozatnál???

2015. márc. 18. 16:11
 2/8 anonim ***** válasza:

2600S+1500M=95000

S+M=55 -> M=55-S


2600S+1500(55-S)=95000

1100S+82500=95000

1100S=12500

S=11,36

2015. márc. 18. 16:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!!!!!!! :)
2015. márc. 18. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:

0,36 db mozijegy? azt hogy kell elképzelni?


tudjuk, hogy valamilyen arányban (X:Y) oszlanak el a jegyek

X*Sz+Y*M=95k

és Sz=2600 és M=1500

és Sz+M=55


két ismeretlenünk van amihez két egymástól független egyenlet kéne

2015. márc. 18. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell 2 egyenlet, de nekem se jött ki egész szám, valamelyik adat rossz lehet.
2015. márc. 18. 16:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem így adta meg a tanár a feladatot. :/
2015. márc. 18. 17:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezért kértem segítséget mert sehogy sem lett jó.
2015. márc. 18. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanár bekaphassa!
2015. márc. 18. 17:08