2015. márc. 18. 16:05
1/8 anonim válasza:
x db színházjegy
55-x db mozijegy
összesen 95000
Innentől neked kell felírni az egyenletet. Többet nem segítek, mert ez egy pofonegyszerű feladat. Mi lesz majd a dolgozatnál???
2/8 anonim válasza:
2600S+1500M=95000
S+M=55 -> M=55-S
2600S+1500(55-S)=95000
1100S+82500=95000
1100S=12500
S=11,36
3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!!!!!!! :)
2015. márc. 18. 16:30
4/8 anonim válasza:
0,36 db mozijegy? azt hogy kell elképzelni?
tudjuk, hogy valamilyen arányban (X:Y) oszlanak el a jegyek
X*Sz+Y*M=95k
és Sz=2600 és M=1500
és Sz+M=55
két ismeretlenünk van amihez két egymástól független egyenlet kéne
5/8 anonim válasza:
Nem kell 2 egyenlet, de nekem se jött ki egész szám, valamelyik adat rossz lehet.
6/8 A kérdező kommentje:
Nekem így adta meg a tanár a feladatot. :/
2015. márc. 18. 17:00
7/8 A kérdező kommentje:
Ezért kértem segítséget mert sehogy sem lett jó.
2015. márc. 18. 17:00