Valaki meg tudná oldani az alábbi feladatot?

Egy iskola tanulóinak 56%-a,434 tanuló fiú.A fiúk 29% -a jár valamilyen szakkörre.Hány tanuló jár az iskolába?Hány fiú jár szakkörre?
2015. márc. 17. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

56%-a fiú, ezért a 44%-kal ki kell egészíteni. Összesen 775 tanuló jár az iskolába, mivel 434/56*100. 775-nek az 56%-a 434.


434 tanulónak a 29%-át keressük. 434*0,29.

2015. márc. 17. 18:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. márc. 17. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha le akarod egyszerűsíteni, akkor kiszámolod, hogy ha 56% = 434, akkor mennyi az 1%, majd azt beszorzod 100-al, mert az érdekel először is, hogy összesen hány tanuló jár az iskolába.


A 29%-ot meg egyszerű százalékszámítással kell: X*(%/100)


434/56 = 7,75

1% = 7,75


100% = 7,75 * 100 = 775 tanuló jár az iskolába


26% = 434*0,26 = 125,86 fiú jár szakkörre. Úgy fest az egyiknek hiányzik valamelyik végtagja, vagy cigány, de nem merik túlságosan kiközösíteni.

2015. márc. 17. 18:48
 4/4 A kérdező kommentje:
:D
2015. márc. 23. 18:53