Egy alumíniumból készült elektromos távvezeték hossza 80 km.20 celsius fok volt a hőmérséklet, amikor építették. Milyen hosszú lesz nyáron 42 celsius fok hőmérsékleten, illet télen-20 celsiusfokon? (Alfa= 2,4 szer10 a minuszötödiken 1/K)2015. márc. 17. 15:49
1/1 anonim válasza:
T0 = 20°C = 293K
T1 = 42°C = 315K
T2 = -20°C = 253K
deltaT1 = T1 - T0 = 22K
deltaT2 = T2 - T0 = -40K
alfa = 2,4 * 10^-5 1/K
l0 = 80km = 80000m
l1 = l0 * (1 + alfa * deltaT1) = ?
l2 = l0 * (1 + alfa * deltaT2) = ?