Hogyan oldanátok meg az alábbit?

Egy alumíniumból készült elektromos távvezeték hossza 80 km.20 celsius fok volt a hőmérséklet, amikor építették. Milyen hosszú lesz nyáron 42 celsius fok hőmérsékleten, illet télen-20 celsiusfokon? (Alfa= 2,4 szer10 a minuszötödiken 1/K)

2015. márc. 17. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


T0 = 20°C = 293K

T1 = 42°C = 315K

T2 = -20°C = 253K


deltaT1 = T1 - T0 = 22K

deltaT2 = T2 - T0 = -40K


alfa = 2,4 * 10^-5 1/K


l0 = 80km = 80000m

l1 = l0 * (1 + alfa * deltaT1) = ?

l2 = l0 * (1 + alfa * deltaT2) = ?

2015. márc. 17. 16:17