Na, szóval ezt a feladatot kellene megoldani:
Hány gramm 5tömeg%-os sóoldat készíthető 120 gramm sóból?
Valaki kérlek leírná, hogy az ilyen feladatokat hogy kell megoldani? Nagyon hálás lennék!
Köszönöm előre is!
2015. márc. 4. 19:12
1/1 anonim válasza:
Nem tudom milyen szint lehet a 7.es kémia, de igazából két módszer van.
Induljunk ki a tömegszázalékból.
wb=mb/mo *100
kérdés az mo erre kifejezve az összefüggést
mo=mb/wb *100
120/5 *100 = 2400g oldat készíthető
vagy kiindulhatunk abból, hogy keverünk
m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3
és itt m1 az ismeretlen