Van valaki itt aki jó kémiából? 7. -es tananyag! Sürgős!


Na, szóval ezt a feladatot kellene megoldani:

Hány gramm 5tömeg%-os sóoldat készíthető 120 gramm sóból?

Valaki kérlek leírná, hogy az ilyen feladatokat hogy kell megoldani? Nagyon hálás lennék!

Köszönöm előre is!



2015. márc. 4. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szint lehet a 7.es kémia, de igazából két módszer van.


Induljunk ki a tömegszázalékból.

wb=mb/mo *100

kérdés az mo erre kifejezve az összefüggést

mo=mb/wb *100

120/5 *100 = 2400g oldat készíthető


vagy kiindulhatunk abból, hogy keverünk


m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3


és itt m1 az ismeretlen

2015. márc. 4. 19:49