1) Mennyivel nyulik meg a 3 m hosszu, 2 mm atmeroju kor keresztmetszetu aceldrot (E=2*10 a 11.en N/m2) 52 N ero hatasara? Mennyi a drot relativ megnyulasa? Mekkora mechanikai feszultseg lep fel a drotban?
2)Mekkora lesz a rugo megnyulasa, ha egy 500 N/m rugoatmeroju rugot 5 N erovel huzunk? Mekkora a rugo rugoallandoja N/cm-ben?
Nagyon nem ertek a fizikahoz, valamit szamolgattam, meg megprobaltam, de nem tudom, hogy jo e... segitenetek kicsit?
+ hogy kell atvaltani a N/m-t N/cm-be?
2015. márc. 3. 19:36
1/1 anonim válasza:
1/ Δl=(F*l)/(E*A)
σ=F/A
2/ ha 500N hatására 1 métert nyúlik, akkor 5N hatására 5/500 méternyit.
1N/m=1/100N/cm