Segitenetek nekem fizikaban?


1) Mennyivel nyulik meg a 3 m hosszu, 2 mm atmeroju kor keresztmetszetu aceldrot (E=2*10 a 11.en N/m2) 52 N ero hatasara? Mennyi a drot relativ megnyulasa? Mekkora mechanikai feszultseg lep fel a drotban?

2)Mekkora lesz a rugo megnyulasa, ha egy 500 N/m rugoatmeroju rugot 5 N erovel huzunk? Mekkora a rugo rugoallandoja N/cm-ben?


Nagyon nem ertek a fizikahoz, valamit szamolgattam, meg megprobaltam, de nem tudom, hogy jo e... segitenetek kicsit?

+ hogy kell atvaltani a N/m-t N/cm-be?


2015. márc. 3. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

1/ Δl=(F*l)/(E*A)

σ=F/A


2/ ha 500N hatására 1 métert nyúlik, akkor 5N hatására 5/500 méternyit.

1N/m=1/100N/cm

2015. márc. 4. 16:05