Milyen szabályos sokszög lehet?


1 belső szöge:144 fok

n=?


2015. febr. 25. 17:40
 1/2 Vree ***** válasza:

"n" oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege =(n-2)180°.

(bizonyítás:

[link] )

Minden szöge pedig (n-2)180°/n.

lásd még akár

[link]


Gondolom nem túl nehéz kitalálni, hogy ha (n-2)180°/n=144°, akkor n mennyi?


(Megoldás:

144 = (n-2)*180/n

144n = (n-2)*180

144n = 180n - 360

360 = 36n

10 = n )

2015. febr. 25. 17:51
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. febr. 25. 18:13