Oldjuk meg a következő egyenleteket!


1. cosx=sin(x-45°)

2. sinx-gyökalatt3*cosx=1


2010. febr. 13. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

1. A cos(x)=sin(90°-x) azonosságot felhasználva az egyenlet a következőképpen alakul:

sin(90°-x)=sin(x-45°)

Ez az egyenlőség 2 esetben áll fenn:

a. 90-x=x-45+k*360° innen már meg lehet oldani az egyenletet

b. 90-x+x-45=180+k*360 de ez ebben az esetben nem ad megoldást

2010. febr. 13. 14:18
 2/6 anonim ***** válasza:
A periódust szerencsésebb radiánban megadni, nem pedig fokban...
2010. febr. 13. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Érettségin nem kapsz pontot ha fokban írod radián helyett.
2010. febr. 13. 14:29
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi :)

és a 2. valaki? :D

2010. febr. 13. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
A második egyenletet oszd el kettővel, és egy nevezetes azonosságot kapsz. Az 1/2 és gyök3/2 ugyanazon szög sinusa és cosinusa. Ez a 30 fok. (Itt még nem baj, ha fokban számolsz, csak a végeredményre figyelj.) Tehát sin 30°*sinx-cos30°*cosx=1. Itt felhasználod az azonosságot, ha fejből nem megy, függvénytáblából, többet nem segíthetek.
2010. febr. 13. 15:40
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, mostmár ok :D
2010. febr. 13. 17:24