Kérlek segítsetek ebben,levezetéssel ha lehet,mert elakadtam :/2015. febr. 23. 12:21
1/1 anonim válasza:
xb=10,8n/n% -> wb=?
100 molra vetíte xb azt jelenti, hogy 10,8/10,8+89,2 *100
M(CaCl2) = 111g/mol
M(H2O) = 18g/mol
wb=mb/mo *100
wb=1198,8/1198,8+1605,6 *100 = 42,75 m/m%
m1*w1-m2*w2=(m1-m2)*w3
m2-re megkapjuk a CaCl2 * xH2O tömegét
sajnos tovább nem tudom :(