Blanka92 kérdése:

A 20°C-os telített CaCl2-oldat 10,8 mol % CaCl2-ot tartalmaz. Ha 100 mol oldatot 0 °C-ra lehűtünk, akkor 5,15 mol kristályos so válik ki és 37,3 tömeg%-os oldat marad vissza. Hány mol kristályvizet tartalmaz mólonként a kivált só?

Kérlek segítsetek ebben,levezetéssel ha lehet,mert elakadtam :/
2015. febr. 23. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:

xb=10,8n/n% -> wb=?


100 molra vetíte xb azt jelenti, hogy 10,8/10,8+89,2 *100

M(CaCl2) = 111g/mol

M(H2O) = 18g/mol

wb=mb/mo *100

wb=1198,8/1198,8+1605,6 *100 = 42,75 m/m%


m1*w1-m2*w2=(m1-m2)*w3


m2-re megkapjuk a CaCl2 * xH2O tömegét


sajnos tovább nem tudom :(

2015. febr. 23. 15:51