Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

Határozzuk meg annak a körnek az egyenletét aminek középpontja (3;-4), és érinti az x+2y=-5 egyenest.
2015. febr. 17. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

érintő nem lehet ugyanis az egyenes áthalad a középponton.


3+2*-4=-5

2015. febr. 17. 16:17
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor lehetséges, hogy nincs megoldása ennek a feladatnak?

Tudnátok még ebben a feladatban segíteni? nagyon nem fekszik ez az egész..:(

(x-4)^2 + (y-2)^2= 25 egyenletű kör. e= 4x+3y=12, és az e-vel párhuzamos érintők koordinátái kellenek.

2015. febr. 17. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel párhuzamos egyenest keresünk:

4x+3y=12 -hez

ennek normál vektora 4 ;3

ezzel párhzamos egyenes: 4x+3y=k alakú

azt a k számot keressük ami érinti a kört.

ebből kifejezve pl az y

y=(k-4x)/3

ezt kell beirni a kör egyenletébe.

igy kapunk egy paraméteres másodfokú egyenletet ahol k a paraméter.

x^2-8x+16+((k-4x)/3)^2-4(k-4x)/3+4-25

levezetve:

25x^2-x(24+8k)+k^2-12k-45

Mivel érintő ezért a diszkrimináns=0

(24+8k)^2-100(k^2-12k-45)=0

...

k^2-44k-141=0

k1=47

k2=-3

A két érintő:

4x+3y=47

4x+3y=-3


Mindjárt küldök ábrát

2015. febr. 17. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt van hozzá az ábra:


[link]

2015. febr. 17. 18:26