Hány fiú és hány lány jár az iskolába?

Az iskola 9%-a sportol, a fiúknak 15%-a, a lányoknak 5%-a, összesen 800 gyerek tanul az iskolában. Hány fiú, és hány lány jár az iskolába?
2010. febr. 11. 18:23
 1/2 anonim válasza:

ennyien sportolnak: 800x0,09=72

Fiúkat jelöljük F-fel a lányokat pedig L-lel.


Fx0.15+Lx0,05=72 (azaz a fiúk 15%-a és a lányok 5%-a = 72)

0,05(3F+L)= 72 (kiemeltem 0,05-öt)

3F+L=1440 (osztottam 0,05-tel)


ezután lesz két egyenletem:

3F+L=1440

F+L=800

ezt a két egyenletet kivonom egymásból (felsőből az alsót)

2F=640

F=320


Azaz a fiúk 320-an vannak a lányok pedig, 800-320=480-an vannak.


Remélem már tanultátok az egyenletrendszereket és érthető volt.

2010. febr. 11. 19:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi ez a kiemelés dolog nem jutott eszembe
2010. febr. 12. 14:45