2015. febr. 10. 17:55
1/3 anonim válasza:
(1+i)/(1-i)=i [link]
azaz a=0, b=1
2/3 anonim válasza:
Sose jo, ha a nevezoben van imaginarius resz. Mindig az legyen az elso dolgod, hogy attol megszabadulsz. Ehhez pedig a tortet a nevezo konjugaltjaval kell bovitened. Ebben az esetben ez (1+i). Tehat oda jutsz, hogy (1+i)^2/2=2i/2=i. Ezt pedig mi a+ib alakban keressuk, tehat a=0 b=1
3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, sokat segitettel :D !! Orok hala!
2015. febr. 10. 21:53