Hatarozd meg a es b valos szamokat, tudva azt, hogy (1+i) / (1-i) =a+ib es i^2=-1. Egy kicsi segitseg koszonom?

2015. febr. 10. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

(1+i)/(1-i)=i [link]

azaz a=0, b=1

2015. febr. 10. 18:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Sose jo, ha a nevezoben van imaginarius resz. Mindig az legyen az elso dolgod, hogy attol megszabadulsz. Ehhez pedig a tortet a nevezo konjugaltjaval kell bovitened. Ebben az esetben ez (1+i). Tehat oda jutsz, hogy (1+i)^2/2=2i/2=i. Ezt pedig mi a+ib alakban keressuk, tehat a=0 b=1
2015. febr. 10. 20:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, sokat segitettel :D !! Orok hala!
2015. febr. 10. 21:53