Milyen térfogatú etén állítható elő 400 ml,96%-os etilalkohol oldatból, melynek sűrűsége 0.8g/ml?


2015. febr. 8. 21:15
 1/4 anonim válasza:
Esőcsepp28 de szép nicked van, ha lány vagy akkor megválaszollak... :)
2015. febr. 8. 22:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első mindig a reakcióegyenlet:


C2H5OH ----> ( H2SO4) ---> CH2=CH2 + H2O


V = 400 ml , Ró=0,8 g/ml m= Ró*V = 0,8*400= 320g


m(etanol)= 320*96/100= 307,2 g


Hány mol ?


n=m/M, M(etanol)=2*12+5+14+1 = 44 g/mol

n(etanol) = 307,2 g / 44g/mol = 6,98 mol


6,98 mol etanolból keletkezik 6,98 mol etén


1 mol standard állapotú gáz térfogata 24,5 dm3 ( [link]


6,98 mol standard állapotú gáz térfogata X dm3



X = 24,5*6,98/1 = 171 dm3

2015. febr. 8. 22:34
 3/4 anonim válasza:
M(CH3-CH2-OH) = 46,1 g/mol
2015. febr. 8. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Valóban hibáztam.

Javítok:


Az első mindig a reakcióegyenlet:


C2H5OH ----> ( H2SO4) ---> CH2=CH2 + H2O


V = 400 ml , Ró=0,8 g/ml m= Ró*V = 0,8*400= 320g


m(etanol)= 320*96/100= 307,2 g


Hány mol ?


n=m/M, M(etanol)=2*12+5+14+1 = 46 g/mol

n(etanol) = 307,2 g / 44g/mol = 6,68 mol


6,68 mol etanolból keletkezik 6,98 mol etén


1 mol standard állapotú gáz térfogata 24,5 dm3 ( [link]


6,68 mol standard állapotú gáz térfogata X dm3


X = 24,5*6,68/1 = 163,66 dm3

2015. febr. 9. 16:14