2015. febr. 8. 20:11
1/4 Vree válasza:
Ezt könnyen ki tudod te is számolni. :D Erőkarnak, emelőnek tessék utánanézni. :D
még kép is van hozzá.
F1*d1 = F2*d2-ben egy perc alatt rá tudsz jönni, hogy az F=m*g-ből a g-t nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni, mert mind a kettőre ugyanakkora gravitáció (g=9,81 m/s^2) hat, tehát csak az a lényeg, hogy a tömeg és az erőkar szorzata egyenlő legyen: m1*d1 = m2*d2 (m és d között fordított arányosság).
2/4 anonim válasza:
Oda ül 2 méterre és addig megy kifelé amig egyen súlyba nem lesznek. Aztán megméred hány centi.
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2015. febr. 8. 20:43