Egy 50 kg-os és egy 30kg-os gyermek mérleghintázik. Az 50kg-os fiú 1,5 m-re ül a forgástengelytől. Hova üljön a másik gyermek, hogy egyensúlyba legyenek?


2015. febr. 8. 20:11
 1/4 Vree ***** válasza:
54%

Ezt könnyen ki tudod te is számolni. :D Erőkarnak, emelőnek tessék utánanézni. :D


[link]


még kép is van hozzá.


F1*d1 = F2*d2-ben egy perc alatt rá tudsz jönni, hogy az F=m*g-ből a g-t nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni, mert mind a kettőre ugyanakkora gravitáció (g=9,81 m/s^2) hat, tehát csak az a lényeg, hogy a tömeg és az erőkar szorzata egyenlő legyen: m1*d1 = m2*d2 (m és d között fordított arányosság).

2015. febr. 8. 20:23
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Oda ül 2 méterre és addig megy kifelé amig egyen súlyba nem lesznek. Aztán megméred hány centi.
2015. febr. 8. 20:37
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2015. febr. 8. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
50 * 1,5 = 30 * X
2015. febr. 8. 20:47