Kaptam kis házit matematikából és nem nagyon konyitok hozzá? Valaki segíteni?


Nos lenne 2feladat amit nemtudtam eddig megoldani


1)Két természetes szám összege 79.Ha a nagyobbik számot elosztjuk a kisebbik számmal,a hányados 6 és a maradék 2 lesz.Határozd meg ezt a két számot.


2) Adottaz {x€R|2<3x-1<11} halmaz

Állapitsd meg az "1+GYÖK5€A" kijelentés logikai értékét!


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. febr. 8. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

x+y=79

(x-2)/y=6

(x-2)/(79-x)=6

7x=476

x=68

y=11

2015. febr. 8. 12:53
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2015. febr. 8. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

2.)


Ha jól értem azt kell meghatározni, hogy 1+gyök(5)∈ A kijelentésnek mi a logikai értéke (ahol A a fent meghatározott halmaz)


Nos, nemes egyszerűséggel be kell helyettesíteni az x helyére, és megnézni, hogy teljesül-e rá a feltétel, miszerint 2 < 3*(1+gyök(5))-1 < 11

gyök(5) ugyebár 2 és 3 közötti szám (elég ennyit tudnia feladat megoldásához), 2 < gyök(5) < 3.

2-vel számolva azt kapjuk, hogy 3*(1+2)-1= 8, és nyilván 2<8 és 8<11 teljesül, és mivel gyök(5)>2 így 1+gyök(5)-re is teljesül.

Ha 3-al számolunk, akkor 3*(1+3)-1= 11, nyilván 2<11 és mivel gyök(5)<3 így 3*(1+gyök(5))-1 <11.


Tehát az 1+gyök(5) ∈ A logikai értéke igaz.

2015. febr. 8. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy mikor 2-vel helyettesítünk be, utána a "mivel gyök(5)>2 így gyök(5)-re is teljesül" úgy értendő, hogy 2 < 3*(gyök(5)+1)-1, mivel gyök(5)>2 ezért azt nem mondhatjuk itt még biztosan, hogy 11-nél kisebb is.
2015. febr. 8. 13:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,így legalább kissé megértem ezt a fránya mateket:D
2015. febr. 11. 14:34