Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot? (Téma:Testek egyensúlya)

[link]

2015. febr. 7. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez középiskolás feladat, akkor a következőképp számolsz: A rudakban csak rudirányó erők ébrednek (a vízszintesben húzó, a ferdében nyomó).


3 erő egyensúlyáról van szó, felrajzolod a vektorháromszöget.


Elemi geometriából azonnal kapjuk hogy a vízszintes rúdban ébredő erő 800/[4/3]=800*0.75=600 N.


Másrészt a ferde rúdban lévő nyomóerő gyök(800^2+600^2)=1000N.

2015. febr. 7. 19:58
 2/2 Hominida ***** válasza:
Adalék: mivel ez a rendszer mozdulatlan, ezért minden pontjára igaz, hogy az arra ható erők eredője 0. Ez most bennünket abban a pontban érdekel, ahová a nehezék fel van függesztve, ugyanakkor a rudak is egymáshoz kapcsolódnak. Erre a pontra három erő hat (súly le, vízszintes húzó balra, ferde nyomó fel-jobbra), ezekből a súlyerő ismert, a másik kettő egy kis geometriával simán kijön.
2015. febr. 8. 17:06