A feladat : Máté szombat délután elköltötte annak a pénzösszegnek a két ötödét, amellyel reggel rendelkezett.
Vasárnap, miután elköltött még 13 forintot, Máténak még 8 forintja maradt a kezdeti összegből. Állapítsátok
meg, mennyi pénze volt Máténak szombat reggel.
Előre is köszönöm :)
2015. febr. 5. 13:36
1/2 anonim válasza:
Szombat reggeli pénze: x
Szombat délután: x-(2/5x)
Vasárnap x-2/5x-13
x-2/5x-13=8 (+13)
x-2/5x=21
3/5x =21 (/(3/5))
x=35
ellenőrzés: 35-((35/5)*2)=21
21-13 = 8
Máténak szombat reggel 35 Ft-ja volt.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , nagyon sokat segítettél !
2015. febr. 5. 20:06