Valaki segítene ebben a kis szöveges feladatban?


A feladat : Máté szombat délután elköltötte annak a pénzösszegnek a két ötödét, amellyel reggel rendelkezett.

Vasárnap, miután elköltött még 13 forintot, Máténak még 8 forintja maradt a kezdeti összegből. Állapítsátok

meg, mennyi pénze volt Máténak szombat reggel.


Előre is köszönöm :)



2015. febr. 5. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szombat reggeli pénze: x

Szombat délután: x-(2/5x)

Vasárnap x-2/5x-13

x-2/5x-13=8 (+13)

x-2/5x=21

3/5x =21 (/(3/5))

x=35


ellenőrzés: 35-((35/5)*2)=21

21-13 = 8


Máténak szombat reggel 35 Ft-ja volt.

2015. febr. 5. 15:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , nagyon sokat segítettél !
2015. febr. 5. 20:06