Anonim Figura kérdése:

Kémia: oldatok számítása?


Levelezőire járok, de nem mindig tudok bemenni az iskolába munka véget. Kérnék egy kis segítséget a következő dolgozatra.


1. Hány tömeg %-os az az oldat, melynek 300 grammja 50 gramm oldott anyagot tartalmaz?

2. Hány tömeg %-os az az oldat, melynek 1,5 kg-ja 450 gramm oldott anyagot tartalmaz.

3. Hány tömeg %-os az az oldat, ami 250 gramm oldott anyagból és 650 gramm oldószerböl áll?

4. Hány tömeg %-os az az oldat, az az oldat, ami 120 gramm oldott anyagból és 340 gramm oldószerböl áll.

5. Hány gramm oldott anyagot tartalmaz 640 gramm 25 tömeg %-os oldat?

6.Hány gramm oldott anyagot tartalmaz 670 gramm 34 tömeg %os oldat?

7. Hány gramm oldott anyagot tartalmaz3,2 kg 18 tömeg %-os oldat?

8. Hány gramm oldott anyagot és hány gramm oldószert tartalmaz 2600 gramm 13 tömeg %-os oldat?

9. Hány gramm oldott anyagot és hány gramm oldószert tartalmaz 4,6 kilógramm 25 tömeg %-os oldat?

10. Hány gramm oldat anyagot és hány gramm oldószert tartalmaz 4,2 kilógramm 36 tömeg%-os oldat?

11. Hány mol/gm3-es az az oldat, melynek 3 dm3-e 7 mól oldott anyagot tartalmaz?

12. Hány mol/gm3-es az az oldat, melynek 2,4 m3-e 15 mól oldott anyagot tartalmaz?

13. Hány mol/gm3-es az az oldat, melynek 5,6 m3-e 76 mól oldott anyagot tartalmaz?

14. Hány mól oldott anyagot tartalmaz 10 dm3 2 mol/dm3-as oldat.

15. Hány mól oldott anyagot tartalmaz 1,2 m3 5 mol/dm3-as oldat?

16. Hány mól oldott anyagot tartalmaz 3400 cm3 0,6 mol/dm3-as oldat?



2015. febr. 2. 14:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem kérem, hogy oldja meg bár ki is a feladatokat, csupán egy kis magyarázatot kérnék, hogy megértsem.
2015. febr. 2. 14:24
 2/2 anonim ***** válasza:

tömegszázalék=oldott anyag/oldat*100

1.50/300*100

2.450/1500*100


oldat=oldott anyag+oldószer

tömegszázalék=oldott anyag/oldat*100

3.250/(250+650)*100

4.120/(120*340)*100


tömegszázalék=oldott anyag/oldat*100

5.640*0.25

6.670*0.34

7.3200*0.18


tömegszázalék=oldott anyag/oldat*100

oldat=oldott anyag+oldószer

8.oldott anyag=2600*0.13 oldószer=2600-oldott anyag

9.oldott anyag=4600*0.25 oldószer=4600-oldott anyag

10.oldott anyag=4200*0.36 oldószer=4200-oldott anyag


gondolom elírás a mol/gm3 és mol/dm3 lenne

11.7/3

12.15/2400

13.76/5600

14.10*2

15.1200*5

16.0.6*3.4

2015. febr. 3. 17:55