1. melyik tulajdonság melyik elemhez tartozik? O2 vagy Cgrafit? 2. A megadott reakcióegyenlet alapján számítsd ki, hogy 49gramm kénsavval hány mól illetve hány gramm ammónia egyesül? 3. Melyik savra jellemző?


1.-színtelen -vízben gyengén oldódik -magas olvadáspontú -vezeti az elektromos áramot -a durranógáz összetevője -a leggyakoribb oxidálószer -hidrogénnel vegyületet alkot -a természetben elemi állapotban is előfordul

2. Reakcióegyenlet: 2NH3+H2SO4=> (NH4) 2 SO4

3.H2CO3 vagy HCL? -bomlékony -a vízkövet is oldja -sói a karbonátok -kellemesen savanyú ízű -fémfelületek tisztítására is használják



2015. febr. 2. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:

mi lenne ha egyszer nem a házifeladatot csináltatnátok meg hanem legalább azt hogy hol akadtál el...


1.

színtelen mindkettő -vízben gyengén oldódik mindkettő -magas olvadáspontú grafit -vezeti az elektromos áramot grafit -a durranógáz összetevője oxigén -a leggyakoribb oxidálószer oxigén -hidrogénnel vegyületet alkot -a természetben mindkettő elemi állapotban is előfordul mindkettő


2.

2 mol ammónia + 1 mol kénsav


m(kénsav)=49g

M(kénsav)= 98g/mol

n=m/M 49/98=0,5 mol


tehát 1 mol ammónia és 0,5 mol kénsav egyesül

a mol ammónia -> n*M=m vagyis 17g ammónia


3. szésav, sósav, szénsav, szénsav, sósav

2015. febr. 2. 15:11