Mi erre a matekfejtörőre a válasz?


Három polcon összesen 825 könyv volt. Peti az elsőről levett 19-et, a másodikról 25-öt, a harmadikról 7-et, így mindhárom polcon ugyanannyi könyv maradt.

Hány könyv volt eredetileg az első polcon?



2015. febr. 2. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez tök egyszerű. Az összesből kivonsz annyit amennyit levett, a maradékot elosztod 3-mal, majd hozzáadod azt amennyit a kérdéses polcról levett.
2015. febr. 2. 09:40
 2/6 anonim ***** válasza:

De ha egyenlet felírás is kell akkor egy példa:

1 polc x

2.polc y

3. polc 825-(x+y)

x-19=y-25

y-25=825-(x+y)-7

2015. febr. 2. 09:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. febr. 2. 12:20
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 ezt meg lehet oldani?
2015. febr. 2. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:

igen

x-19=y-25

x+6=y

x+6-25=825-(x+x+6)-7

x-19=825-2x-6-7

x-19=812-2x

3x=831

x=277

y=283

A 3. 825-(277+283)=265

277-19=258

283-25=258

265-7=258

2015. febr. 2. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen bonyolítani?


(x+19)+(x+25)+(x+7) = 825


Ebből 3x = 774, azaz x = 258.

2015. febr. 2. 16:09