Három polcon összesen 825 könyv volt. Peti az elsőről levett 19-et, a másodikról 25-öt, a harmadikról 7-et, így mindhárom polcon ugyanannyi könyv maradt.
Hány könyv volt eredetileg az első polcon?
2015. febr. 2. 09:30
1/6 anonim válasza:
Ez tök egyszerű. Az összesből kivonsz annyit amennyit levett, a maradékot elosztod 3-mal, majd hozzáadod azt amennyit a kérdéses polcról levett.
2/6 anonim válasza:
De ha egyenlet felírás is kell akkor egy példa:
1 polc x
2.polc y
3. polc 825-(x+y)
x-19=y-25
y-25=825-(x+y)-7
3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. febr. 2. 12:20
5/6 anonim válasza:
igen
x-19=y-25
x+6=y
x+6-25=825-(x+x+6)-7
x-19=825-2x-6-7
x-19=812-2x
3x=831
x=277
y=283
A 3. 825-(277+283)=265
277-19=258
283-25=258
265-7=258
6/6 anonim válasza:
Mit kell ezen bonyolítani?
(x+19)+(x+25)+(x+7) = 825
Ebből 3x = 774, azaz x = 258.