Nem értem ezeket a feladatokat hogy kell ezt csinálni?


nem értem hogy kell el se magyarázza de azért csináljuk meg,és ugy holnap meg irunk.


[link]


megoldaná nekem ezeket valaki,vagy segítene..?


2010. febr. 9. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

ró=R*A/l (fajlagos ellenállás=vezető ellenállása szorozva a vezető keresztmetszetének és hosszának hányadosával)

R=U/I (R az ellenállás, U a feszültség, I az áramerősség)


Úgy nézem csak ezt a két darab képletet kell használni. Plusz egy kis matek: átmérőből hogyan kell területet számolni kör esetén?


A fajlagos ellenállás értékét pedig megtalálod a négyjegyű függvénytáblában az egyes anyagok esetén.


A rajzos feladathoz pedig olvasd el a tankönyvedben a soros és a párhuzamos kapcsolást, és menni fog.

2010. febr. 9. 15:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ma adta fel és holnap már dogát akar íratni? Vagy hh mindenkinek utolsó nap jut eszébe, h nem érti? (Minden házi feladat kérdésnél ott van, h "holnap dogát írunk"..)
2010. febr. 9. 15:30
 3/6 A kérdező kommentje:
okéé megprobálom köszi:]
2010. febr. 9. 15:30
 4/6 A kérdező kommentje:
hát nekünk ma jelentette be hogy dolgozat és szerintem,2 óránk volt amin ilyen feladatokat vettünk de csak fel Bässza a táblára és kész.
2010. febr. 9. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Most már azért boldogulsz velük?
2010. febr. 9. 16:49
 6/6 A kérdező kommentje:
nem:/ és holnap ezek a feladatok lesznek:S valaki leirná nekem a számolást?
2010. febr. 9. 19:35