nem értem hogy kell el se magyarázza de azért csináljuk meg,és ugy holnap meg irunk.
megoldaná nekem ezeket valaki,vagy segítene..?
2010. febr. 9. 15:16
1/6 anonim válasza:
ró=R*A/l (fajlagos ellenállás=vezető ellenállása szorozva a vezető keresztmetszetének és hosszának hányadosával)
R=U/I (R az ellenállás, U a feszültség, I az áramerősség)
Úgy nézem csak ezt a két darab képletet kell használni. Plusz egy kis matek: átmérőből hogyan kell területet számolni kör esetén?
A fajlagos ellenállás értékét pedig megtalálod a négyjegyű függvénytáblában az egyes anyagok esetén.
A rajzos feladathoz pedig olvasd el a tankönyvedben a soros és a párhuzamos kapcsolást, és menni fog.
2/6 anonim válasza:
Amúgy ma adta fel és holnap már dogát akar íratni? Vagy hh mindenkinek utolsó nap jut eszébe, h nem érti? (Minden házi feladat kérdésnél ott van, h "holnap dogát írunk"..)
3/6 A kérdező kommentje:
okéé megprobálom köszi:]
2010. febr. 9. 15:30
4/6 A kérdező kommentje:
hát nekünk ma jelentette be hogy dolgozat és szerintem,2 óránk volt amin ilyen feladatokat vettünk de csak fel Bässza a táblára és kész.
2010. febr. 9. 16:03
5/6 anonim válasza:
Most már azért boldogulsz velük?
6/6 A kérdező kommentje:
nem:/ és holnap ezek a feladatok lesznek:S valaki leirná nekem a számolást?
2010. febr. 9. 19:35